poniedziałek, 23 lutego 2015

Jerozolima gotowa na przyjęcie uczestników ME! Przebudzenie Jobavy na turnieju FIDE Grand Prix w Tbilisi!Gdyby komuś strzelił taki pomysł do głowy, by założyć bloga szachowego, a nie wie, o czym pisać konkretnie, polecam założenie domeny dotyczącej gruzińskiego arcymistrza Baadura Jobavy. Ileż to razy Gruzin ratował mnie, gdy drapałem się w głowę, nie wiedząc o czym mam pisać, a post wydawał mi się zbyt krótki. W tym momencie w Tbilisi, w występującym w roli gospodarza Jobavie obudziła się bestia. Dziś poległ Swidler, wczoraj musiał wywiesić białą flagę Kubańczyk Dominguez Perez Lernier. Z Dominguezem w debiucie tak wyglądały pierwsze posunięcia: 1.e4 e5 2. Sf3 Sc6 3. Ge2. Ciekawie, prawda? Okazuje się, że w tym systemie Baadur wygrał już z Kamskim i Swidlerem. Aktualnie, do tej dwójki, dołączył szachista z Kuby. Jobava tak ocenia pozycję po 3. Ge2: "U białych ciut gorzej, ale da się to grać" ;).

Na stronie ME, które już jutro rozpoczną się w Jerozolimie, widnieje informacja, że organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik i czekają na szachistów z całej Europy. Nie czas i miejsce na analizę szans naszych reprezentantów - to wszystko omówimy w tym miejscu ale w innym czasie, natomiast chciałbym zaprosić was do konkursu. Reguły quizu są dziecinnie proste: należy dokładnie wytypować końcowe miejsce w tabeli Jana Krzysztofa Dudy na ME. Jeśli Janek zajmie, na przykład, miejsce dwunaste wygrywa ten, który wytypuje to miejsce, lub jego typ będzie najbliższy miejscu, na którym uplasuje się nasz najmłodszy arcymistrz. Jeśli dwóch internautów wytypuje to samo miejsce, wygrywa ten, który wytypował wcześniej. Piszemy imię i nazwisko i typ, a po ewentualnej wygranej poproszę o adres, na który wyślę za miejsce pierwsze: program szachowy "Chessmaster", za zajęcie drugiego miejsca płytę CD ze ścieżką dźwiękową z filmu "Bogowie". Czas nadsyłania zgłoszeń do jutra, do momentu rozpoczęcia pierwszej rundy ME w Jerozolimie. Wtedy opublikuję wszystkie nadesłane zgłoszenia równocześnie (chodzi o to, by nikt się nie sugerował ocenami innych). To co? Może być taka zabawa? A więc, typujemy miejsce, które zajmie Janek Duda i kibicujemy Polakom w Izraelu!!


10 komentarzy:

 1. Tomasz Cygan - miejsce 57 na ME

  OdpowiedzUsuń
 2. Strzelam 13 (trzynaste) i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Eryk Wesołowski - 20 będzie. Tak pesymistycznie i zachowawczo obstawie ;) a może ładne lanie sprawi wszystkim ;) Ogień!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nr startowy 71, ale obstawiam, że tą drugą cyfrę można spokojnie usunąć i będzie miejsce 7. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Typuję miejsce Janka Dudy: 4. A co do Jobavy: polubiłem tego zawodnika od słynnej partii z Iwańczukiem na którejś z ostatnich olimpiad, a także partii z Radkiem Wojtaszkiem, które wyeliminowały naszego asa z rozgrywek o tytuł mistrza świata. Niezwykle oryginalny zawodnik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,

  obstawiam dość grubo, 2 miejsce :)
  Nie mogę znaleźć wczorajszej partii w necie Janka ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Typuję miejsce JKD - 5, a co do Jobawy to rzeczywiście nieobliczalny a za uśmiech powinien dostać szachowego oskara.....
  tzbych

  OdpowiedzUsuń
 8. Jerzy Motyka - JKD będzie na IME 8.
  Pozdrawiam.
  PS.
  A JKD życzę miejsca wyższego oczywiście. Ja osobiście kibicuje Darkowi Świerczowi - i tu tez liczę na 8 miejscee.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne miejsce na turniej szachowy, choć właśnie przysypane śniegiem.
  Teraz czekamy niecierpliwie na turniej GM Duda vs GM Dreev.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń