niedziela, 1 marca 2015

Na ME w Jerozolimie po dniu wolnym tylko Bartel wygrywa! W rundzie szóstej Polacy grający wysoko dostali naprawdę trudnych rywali!Do grającego w szerokiej czołówce Roberta Kempińskiego (zremisował dziś z Aleksandrem Motylewem z Rosji) dołączył Mateusz Bartel. Mamy, więc, dwóch Polaków o jeden mały krok-skok za prowadzącym Antonem Korobovem z Ukrainy. Generalnie rzecz ujmując w czołówce jest ścisk jak w paryskim metrze w godzinach szczytu. Partią dnia był "polsko-polski" mecz, pomiędzy Jankiem Dudą, a Grześkiem Gajewskim. U nich zawsze jest interesująco, a to za sprawą stylu gry obu arcymistrzów - żaden nie zdejmuje palca ze spustu, u nich idzie ciągła seria od początku, do końca partii. Dziś podyskutowali sobie w głównym wariancie "hiszpanki", było ciekawie - padł remis. I dobre to i złe. Złe bo runda przeszła, a skoku wzwyż żaden z nich nie dokonał. Dobre, bo obaj nie spadli nisko.

Jutrzejsze kojarzenia są fantastyczne dla kibica (przynajmniej ja się cieszę, że zobaczę takich właśnie przeciwników Polaków) natomiast dla samych zainteresowanych tak średnio to wygląda. Popatrzmy, więc: Mateusz Bartel zagra z Dawidem Navarą. To nie wymaga komentarza - trzeba wycelować transmisję w tych panów i bardzo dokładnie śledzić ten mecz. Będzie się działo, będzie zabawa. Robert Kempiński trafił na Gabriela Sargissiana z Armenii. To bardzo mocny i trudny do ogrania arcymistrz. Ciężkie spotkanie przed naszym szachistą, choć też mające znamiona szlagieru dla kibica.
 Wreszcie Janek Duda zagra ze świetnym arcymistrzem i teoretykiem z Rosji, dobrze znanym w naszym kraju Aleksiejem Dreevem. Tutaj szczególnie jestem zainteresowany debiutem - ciekawi mnie jaki system zostanie zagrany i kto kogo pierwszy zaskoczy. Pojedynki Sadzikowskiego i Świercza, zważywszy na ich miejsca w tabeli oraz przeciwników, są o mniejszym ciężarze gatunkowym. Jutro zapowiada się naprawdę ciekawa runda na ME w Jerozolimie. Oby szczęśliwa dla naszych reprezentantów!


2 komentarze:

 1. Mirek
  "drobne" uzupełnienie -
  Grzegorz Gajewski spotka się z Turkiem Aleksandrem Ipatovem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z turkiem? On chyba reprezentował już z 5 federacji.

   Usuń