niedziela, 10 listopada 2013

"Zagadka szachowa o maksymalnym poziomie trudności!"
Nudno? Nic się nie dzieje na szachowym Olimpie? Jesteście zdegustowani pojedynkami w Chennai, które ledwo napoczęte, kończą się szybkim podpisaniem blankietów? Świetnie, krótko i dosadnie tweetuje na temat wydarzeń w Indiach GM Michaił Gołubiew - oto niektóre z jego tweetów: "Na dzisiaj wystrzelali się", lub "Tak trzymać", czy też "Tak się nie da żyć" ;). Duża doza humoru w tej sytuacji jest towarem rzadkim i poszukiwanym. 

W takim razie mam dla was zagadkę szachową o dość wysokim poziomie trudności. Poniżej przestawię dwa zdjęcia: jedno ukazujące piękną iluminację na niebie nad jednym ze zbiorników wodnych, drugie przedstawiające dwóch wędkujących mężczyzn, którzy stoją odwróceni plecami do obiektywu (zwłaszcza jeden, ten ważniejszy). Ten kluczowy dla zagadki jegomość, trzyma w ręku wędkę i jest to znany arcymistrz. Waszym zadaniem jest napisać, co to za arcymistrz. Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzach pod postem. Moja odpowiedź w formie fotograficznej już jutro. Powodzenia!;).

Kim jest ten pan z wędką?


P.S. WSZYSTKIE WASZE ODPOWIEDZI OPUBLIKUJĘ RÓWNOCZEŚNIE DZIŚ O GODZINIE 23 WIECZOREM. CHODZI O TO BY JEDNA PRAWIDŁOWA, OPUBLIKOWANA ODPOWIEDŹ NIE NAPROWADZIŁA INNYCH :).

ROZWIĄZANIE ZAGADKI JUTRO!17 komentarzy:

 1. Władimir Kramnik na emeryturze? ;>

  Piotrek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecny pretendent

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie z wędkarzami: półkula północna (na południowej raczej nie wędkują w rzekach). Krajobraz: Ameryka Północna (Kanada), Europa Północna (Norwegia, Szwecja, Islandia), Azja Północna (Rosja: Syberia, Kamczatka). W tle wysokie góry. Wiek wędkarzy: bez - 30-40 lat, z wędką - b. trudny do ustalenia. Wędkarz - łowienie okazjonalne, słucha porad kolegi, nie ma dodatkowego osprzętu (np. podbieraka itp.).
  Trudna zagadka. Fotografia nic nie podpowiada, pozostaje tylko strzał - Magnus Carlsen.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kramnik podczas tegorocznego Pucharu Świata - dzień przerwy w czasie rozgrywania finału ;)

  Alex :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxime Vachier-Lagrave ld

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest W Kramnik. LK

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyżby ów znany arcymistrz to W. Kramnik?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Zapraszam jutro wieczorem, tuż po rundzie DME w Warszawie, około godziny 21 - szej. Wtedy opublikuję rozwiązanie rebusu :). Do jutra ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. hmmmm..rozwiązanie zagadki zajeło ok 20 sek .. jest to Kramnik w Tromso https://plus.google.com/photos/116302832360230031699/albums/5917590678752546465?banner=pwa
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Na fotce Kramnik podczas ostatniego Pucharu Świata

  RadekB

  P.S. Bodajże na chessvibes były zdjęcia wykonane podczas konsumpcji tego, co udało się złowić. Ryba brała:).

  OdpowiedzUsuń
 11. Zanim doczytalem ze to GM to obstawialem Putina. :-)

  OdpowiedzUsuń