czwartek, 5 grudnia 2013

Debiuty literackie: Anna D. Zawada - "Livria. Kraina artystów".
Jestem przemytnikiem. Przemycam ideę czytelnictwa, sięgania po książki. Zawsze leżało mi na sercu, by społeczeństwo miało kontakt z książkami, choćby z tego względu, że bez słowa pisanego dziczejemy i spłycamy swój ogląd świata. Wtedy panoszą się demony środków masowego przekazu, kultura obrazkowa. Tym razem chciałem zaproponować wam debiutancką książkę młodej pisarki Anny D. Zawady, zatytułowaną "Livria. Kraina artystów". Poniżej kilka recenzji dotyczących tej pozycji:


Livria to świat, w którym przeszłość i teraźniejszość stale się przeplatają. W mrocznym zamczysku energie minionych epok wciąż żyją, a adepci ze świata zewnętrznego bombardowani są tą nową rzeczywistością na każdym kroku. Zamek Meldiora, w którym przed wiekami urządzono Szkołę Mistrzów, kryje mnóstwo tajemnic i jest prawdziwą kopalnią wiedzy.
Janek Zegarlicki, główny bohater powieści, posiada wyjątkowy talent, pierwiastek odziedziczony po przodkach – buntownikach z Livrii. To dzięki wrodzonym zdolnościom zostaje przyjęty do elitarnej szkoły, w której spodziewa się rozkwitnąć jako pisarz. Nie podejrzewa jednak, że wszystko ma drugie dno, a w Livrii nic nie jest tym, czym się wydaje, zaś wyzierająca z każdego kąta przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Janek, rzucony w sam środek nierozwiązanych spraw i tajemnic skrywanych na pożółkłych kartkach woluminów, mimowolnie staje się istotną częścią tego świata… Ale wróćmy do początku, gdy jeszcze niczego nie podejrzewa, a Szkoła Mistrzów wydaje się być spełnieniem marzeń. Właśnie wtedy pojawia się ona – Lena – przepiękna dziewczyna z Sali Śniących…(Recenzja ze strony: http://www.kobiecepasje.pl/?p=1489)
Janek Zegarlicki mieszkał w małym, sennym miasteczku, które niewiele miało do zaoferowania nastoletniemu chłopcu. Nudne życie gimnazjalisty zmieniało się tylko w świece fantazji i marzeń. Kto wie jakim torem potoczyłyby się losy Janka, gdyby nie rodzinna tajemnica. Za sprawą dziadka Antoniego, chłopiec poznał niezwykły świat, piękniejszy nawet niż te, które powstawały w jego bujnej wyobraźni. Odtąd pragnął tylko jednego – dostać się do Livrii.

Pierwszy tom powieści przygodowej, która przenosi czytelnika w świat starożytnej krainy artystów.
Zafascynowany tym niezwykłym miejscem bohater, z czasem odkrywa mroczne tajemnice i prawdziwą naturę Livrii. (Recenzja ze strony: Lubimy Czytać)

Fragmenty powieści można przeczytać tutaj: http://annazawada.com.pl/livria/fragmenty-powiesci/

Strona główna, z której możemy się dowiedzieć więcej o autorce "Livrii": : http://annazawada.com.pl/o-mnie/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz