poniedziałek, 9 maja 2016

Przed Indywidualnymi ME w szachach, Gjakova, Kosowo konkurs na "Psychologii i Szachach"! Do wygrania książka Garriego Kasparowa z autografami reprezentantów Polski!!


Powiem nieskromnie, że w takich akcjach jestem niezły. Myśl, że mogę zupełnie bez wysiłku zdobyć świetną nagrodę na kolejny konkurs na mojej stronie zrodziła się bardzo szybko. Otóż, wczoraj siedziałem w turniejowym hallu Międzynarodowego Centrum Kongresowego z Jackiem Gajewskim, który miał stoisko z książkami. Spojrzałem na jego książki i od razu wpadła mi w oko mająca świetne recenzje książka Garriego Kasparowa "Jak życie naśladuje szachy". Mniej więcej w tym samym momencie mignął mi gdzieś w tłumie trener kadry Bartosz Soćko i... dalej sprawy potoczyły się niezwykle szybko! Wziąłem od Jacka książkę i w te pędy ruszyłem na polowanie na autografy kadrowiczów. Pierwszy złożył swój autograf wraz z dedykacją Mati Bartel, następnie dopadłem na sali gry Darka Świercza, potem Bartosza Soćko i na samym końcu strzelił autograf triumfator Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Kacper Piorun.

Sprawa jest jasna o co toczy się gra, a pytanie konkursowe dotyczy zbliżających się ME w Kosowie, gdzie nasi arcymistrzowie będą szukali swoich szans w walce o medale oraz miejsca premiowane awansem do PŚ. Kto wie, może po tym turnieju wzbogacimy się o jakiś cenny krążek? Taki obrót sprawy byłby jak najbardziej pożądany.

 Na czym polega konkurs? Do Kosowa jedzie piątka Polaków. Waszym zadaniem jest napisanie w formie komentarza po tym postem waszego typu, który spośród Polaków będzie najwyżej w tabeli końcowej oraz trzeba podać miejsce w tabeli, które ów arcymistrz zajmie. Czas zgłoszeń upływa w chwili uruchomienia zegarów turniejowych na ME (jest go niewiele, macie tylko kilka dni!). Oczywiście, tak jak poprzednio decyduje też wasz refleks. W przypadku zgłoszenia dwóch identycznych typów, wygrywa ten, który typował wcześniej. Zanim oddacie konkursowy głos, dokładnie sprawdzajcie typy poprzedników! Ostatnio miały miejsce sytuacje, w których oddawaliście głosy identyczne z waszymi konkursowymi przeciwnikami, ale z racji tego, że wasz głos był oddany później, odpadał on praktycznie w przedbiegach. Mój blog ma przekierowanie na serwis http://chessbrains.pl/ i ostatnio tam też typowaliście. Tym razem głosy ważne, żeby nie robić zamieszania, będą tylko na mojej głównej stronie. Wszystko jasne? Acha! Żebyście wiedzieli o co toczy się zażarta bitwa, poniżej zamieszczam zdjęcie książki oraz strony z autografami! Jeśli chodzi o mnie gram z wami (choć nie będę partycypował w nagrodach ;)), a mój typ to...hmm.. nie będę tym razem oryginalny: najwyżej z Polaków uplasuje się Radek Wojtaszek, który w tabeli końcowej zajmie miejsce piąte! A więc, do dzieła, głosujemy! Zapraszam wszystkich do konkursu!
P.S. Oczywiście podpisujemy się imieniem i nazwiskiem tak, abym nie miał problemów z namiarami na zwycięzcę!


32 komentarze:

 1. GM Dariusz Świercz - miejsce trzecie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojtaszek miejsce pierwsze :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Radek W. - miejsce 4-te!

  Autografu Magnusa nie wygrałem... W totka kumulacji też nie... Do trzech razy sztuka!

  Radek Sroczyński

  OdpowiedzUsuń
 4. RADEK WOJTASZEK miejsce 3, Jan Krzysztof Duda 6, dalej nie wiem hehehhe
  zbigniew tylenda /tzbych/

  OdpowiedzUsuń
 5. Radosław Wojtaszek miejsce 5
  pozdrawiam
  Edyta Szyperek

  OdpowiedzUsuń
 6. Radosław Wojtaszek, miejsce 7.
  Pozdrawiam!
  Włodzimierz Nawrocki

  OdpowiedzUsuń
 7. Janek Duda - miejsce 5
  Pozdrawiam
  Tomasz Cygan

  OdpowiedzUsuń
 8. Radek Wojtaszek - miejsce 5
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Radosław Wojtaszek - miejsce 12.
  Marek Wójtowicz

  OdpowiedzUsuń
 10. Kacper Piorun miejsce 3
  Eryk Wesołowski

  OdpowiedzUsuń
 11. Kacper Piorun - miejsce 3
  Daniel Szkotak

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kacper Piorun - miejsce 2
  Daniel Szkotak

  OdpowiedzUsuń
 14. WOJTASZEK R. miejsce 6
  Adam Kazimierczak, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Radosław Wojtaszek miejsce 8.

  OdpowiedzUsuń
 16. Radosław Wojtaszek, miejsce 11.
  Pozdrawiam, Maksymilian Pietras

  OdpowiedzUsuń
 17. Kacper Piorun - 11. miejsce
  Kinga Matuszewska

  OdpowiedzUsuń
 18. Mateusz Bartel, miejsce 10.

  Łukasz Majchrowski

  OdpowiedzUsuń
 19. mateusz bartel miejsce 15. Mateusz Frąckowiak

  OdpowiedzUsuń
 20. Prawie trafiłem, prawie bo ex aequo i tylko wartościowością Buchholza mi się premiowane miejsce omsknęło.

  OdpowiedzUsuń