piątek, 26 listopada 2010

"Ogólnopolska akcja: szachiści grają dla powodzian!"W dniach 4-5 grudnia 2010 r. po raz pierwszy w historii Polski Związek Szachowy przy wsparciu Europejskiej Federacji Szachowej na czele z Silvio Danailovem, zorganizuje ogólnopolski cykl turniejów mikołajkowych pod hasłem: "Szachiści grają dla powodzian". Tegoroczne powodzie tak wielu rodzinom odebrały cały dorobek ich życia. Dla dzieci z tych rodzin była to ogromna trauma i wiele czasu musi upłynąć aby powróciły do normalności. Całkowity dochód z wpisowego z tej ogólnopolskiej akcji społecznej, zostanie przeznaczony na zorganizowanie poszkodowanym dzieciom przyszłorocznych wakacji z szachami. Pani Prezydentowa Anna Komorowska wystosuje specjalny list, który zostanie odczytany przed rozpoczęciem każdego z turniejów lokalnych. Do akcji włączył się Parlamentarny Zespół Szachowy z tak znanymi osobistościami jak: Dariusz Lipiński, Tadeusz Cymański, Marek Borowski,  Tadeusz Iwiński i inni.

W akcji uczestniczy wiele polskich miast: Warszawa, Rybnik, Suwałki, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Gryfino, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Opole, Poznań, Sandomierz, Starachowice i Wrocław.

Fundatorami nagród w tych turniejach są: Microsoft, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, Portal www.partnerstwodlaprzyszlosci.edu.pl, Prointegra, APN Promise oraz lokalni mecenasi.

Gorąco zapraszam wszystkie dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Pomóżmy dzieciom choć na chwilę zapomnieć o tragicznych skutkach powodzi, jakie dotknęły ich rodziny!

Poniżej link, w którym znajdziecie szczegółowe informacje na temat planowanych turniejów oraz całej akcji:


1 komentarz: