wtorek, 21 lutego 2012

" Mistrzostwa Polski w Szachach - samodzielnych liderów brak. Dwa prestiżowe pojedynki na szczycie"W Mistrzostwach Polski, po wczorajszych remisach: mniej bojowym, pomiędzy Gajewskim i Wojtaszkiem, oraz remisie po "fajerwerkach", autorstwa Bartel - Macieja, żaden z zawodników nie ma już kompletu punktów.

Dzisiejsza runda, upłynie bez wątpienia pod znakiem pojedynku, pomiędzy Wicemistrzem Europy Radkiem Wojtaszkiem, a aktualnym mistrzem kraju Mateuszem Bartlem. Jako kibic, chciałbym obejrzeć porywający pojedynek i, mam nadzieję, że zobaczę bezkompromisową walkę w "półdystansie". Nie sposób wytypować faworyta w tym spotkaniu. 


Czy Darek Świercz włączy się do walki o podium?

Dwaj nasi najlepsi juniorzy: Jan-Krzysztof Duda oraz Darek Świercz nie brylują na razie. W dniu dzisiejszym, stoczą między sobą nieoficjalny pojedynek o prymat wśród juniorów. To spotkanie jest o tyle interesujące, że przeżywający kryzys formy Darek Świercz, niekoniecznie jest faworytem, a ewentualna wygrana Jasia Dudy byłaby raczej niespodzianką, niż newsem na pierwsze strony gazet.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz