niedziela, 4 marca 2012

"GM Marie Sebag za silna dla Polek. Dworakowska - Lahno hitem w rundzie trzeciej!"Wiele jest aspektów odróżniających szachy od innych dyscyplin sportowych. Jeśli jednak spojrzymy na kwestię pozytywnych lub negatywnych skojarzeń szachistów co do miejsc rozgrywania turniejów, lub przeciwników, z którymi się potykają, to różnic nie ma żadnych.

GM Marie Sebag z Francji, nie będzie się szczęśliwie kojarzyć naszym zawodniczkom po tym turnieju. Sebag odprawiła "z kwitkiem" w pierwszej rundzie Joannę Dworakowską, w drugiej nasza najbardziej obiecująca szachistka - Karina Szczepkowska-Horowska, miała okazję zagiąć kawalerski parol na pogromczyni Joasi, jednak nie sprostała temu zadaniu.GM Marie Sebag - źle będzie się śnić naszym zawodniczkom.


Równie nieprzyjemne skojarzenia z reprezentantkami Polski będzie mieć Słowaczka, Monika Motycakowa, która przed trzecią rundą jest bez punktu za sprawą naszych szachistek. I tak się toczy ten szachowy świat... Po wielu latach gry, mijając swoich przeciwników, czujesz, że już żaden nie jest ci obojętny.

W dzisiejszej rundzie Joanna Dworakowska spotka się z GM Kateryną Lahno 2546 elo, z Ukrainy. Która z pań w tym pojedynku jest faworytką, jest pytaniem retorycznym. Wiem też, jak waleczną szachistką jest Joasia i liczę na partię zarówno pełną emocji jak i zwrotów akcji. Jola i Karina trafiły na mniej znane zawodniczki z Federacji Rosyjskiej i są faworytkami w dzisiejszej rundzie. Mistrzostwa Europy nabierają tempa...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz