niedziela, 4 marca 2012

" Jak morskie fale, gnane bryzą, ku skalistemu wybrzeżu...GM Tatiana Kosintseva na drodze Jolanty Zawadzkej!"
 Jak na razie nasze Panie, przepadają w walce z  faworytkami, niczym drobne fale morskie wśród skalistych urwisk. Pojedynkowi Joanny Dworakowskiej z Kateryną Lahno (poza korzystnym wynikiem) nie brakowało niczego: była walka do samego końca, było dużo taktyki, skomplikowana koncówka, którą Joasia prawdopodobnie mogła uratować... Zamiast gry na bardzo wysokich szachownicach, zagra jutro z WIM Svetlaną Bezgodovą 2109 elo.
Bezgodova przegrała z naszą Jolą Zawadzką w partii, która roiła się od błędów z obu stron. Liczy się jednak wynik. Jola, " w nagrodę", zagra z dobrze znaną fanom szachów, GM Tatianą Kosintsevą 2513 elo, i... łatwego życia nie będzie mieć.


T. Kosintseva przeciwniczką Joli Zawadzkiej w 4 rundzie mistrzostw.


Karina Szczepkowska-Horowska uległa nie znanej bliżej Rosjance WIM Nelli Alexanian 2114 elo i będzie szukała szans w pojedynku z WGM Sandugach Shaydulliną 2197 elo.

Bardzo przydałyby się Polkom zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalkami. Dałoby to im moc i pewność siebie. Ale na szachownicy do skruszenia nadbrzeżnych skał, potrzebna jest nie lekka bryza, a potężne tsunami!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz