poniedziałek, 29 października 2012

"W trzeciej rundzie Memoriału Chigorina Polacy zdobywają komplet punktów! Jutro pojedynek Dariusz Świercz - Monika Soćko"
Z przyczyn obiektywnych nie mieliśmy szans na obejrzenie partii Polaków dziś i wszystko wskazuje na to, że jutro również nie będzie szans kibicowania "Biało-Czerwonym". Nie lubię ględzić o jednym i tym samym (nie mam i nie miałem nigdy natury marudy) ale wszystko to, co jest esencją dla kibica szachów, czyli możność oglądania na żywo zmagań Polaków, zostało mi odebrane i nie muszę mieć zawsze dobrego humoru na zawołanie. Dziś Polacy wygrali wszystko, zgarnęli w rundzie trzeciej "całą pulę", że użyję pokerowej nomenklatury, a ja mogę o tym tylko poinformować grzecznie, wedle wszelkich prawideł obiektywnego dziennikarstwa, bez dodawania czegoś od siebie. Bo i co miałbym dodawać jeśli nie mam pojęcia co zaszło w poszczególnych pojedynkach?
 Jeden z Czytelników napisał do mnie, że nie ma również partii w "pgn" na stronie tego turnieju, jeśliby ktoś zechciał choćby retrospektywnie rzucić okiem na pojedynki Polaków i inne mecze. W takim wypadku pozostaje tylko mieć nadzieję, że "nasi" zmobilizują się tak jak dziś, wygrają swoje pojedynki i wskoczą na premiowane internetowym przekazem szachownice. Muszę się przyznać, że widząc u Polaków kumulację dwu i pół punktowego dorobku, zacząłem przeczuwać, że dojdzie do jakiegoś "bratobójczego" pojedynku. Trafiło na Darka i Monikę. Na pewno będzie to wspaniały pojedynek o którym... poinformuję sucho tak jak dziś. Szkoda, wielka szkoda, że tak to wygląda. Ten turniej może mi się kojarzyć dobrze tylko w takim wypadku, gdy któryś z naszych reprezentantów będzie bardzo wysoko.
Bartosz Soćko oraz Mateusz Bartel trafili w rundzie czwartej na silnych mistrzów międzynarodowych i właściwie tylko wygrane pozwolą im na walkę na wysokich stołach.
Stawce uczestników przewodzi Negi Parimarjan oraz Ilja Smirin, znani i silni arcymistrzowie. Za nimi z kompletem punktów jest jeszcze piętnastu zawodników. Wszystko to będzie się oczywiście zmieniać i mieszać jak w diabelskim kotle. Z rundy na rundę zacznie ubywać zawodników mających stu procentowy dorobek punktowy i powoli wyklaruje się stawka liderów.
 I to by było na tyle jeśli chodzi o dzisiejszą rundę, którą z uwagi na takie, a nie inne warunki musiałem skomentować w stylu spartańskim.4 komentarze:

 1. Na stronie organizatora - tutaj:
  http://en.spbchesstournaments.com/assets/results/2012/games/mch2012.pgn
  pojawiły się zapisy partii z I i II rundy.
  Obejrzałem zdjęcia III rundy Memoriału Chigorina:
  http://en.spbchesstournaments.com/memorials/memorial-chigorina/media.html
  i problem organizatora jest chyba taki, że dysponuje tylko 12 deskami DGT (do transmisji i automatycznego zapisywania partii), a na dalszych stołach grają na szachownicach tekturowych. Zapewne po rundzie spisują ręcznie partie z zapisów zawodników, a to trochę trwa.

  MirekW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku na czym? Na tekturowych szachownicach w Memoriale Chigorina w Mekce szachów rosyjskich, Petersburgu??;) No jeśliby tak było to ja składam broń po prostu, to wtedy mówię "pas". :)

   Usuń
  2. Nie chciałbym nikogo urazić tą "tekturą" (w szczególności organizatorów z Petersburga :-)), ale tak to widać na fotkach.
   Może trzeba się cieszyć tym co jest, czyli kompletem partii w I i II rundy, "z pewną nieśmiałością" :-) liczę na zapisy partii z kolejnych rund w następnych dniach?!

   MirekW

   Usuń
  3. Jeśli kogoś uraziłeś pisząc prawdę to już jego problem nie twój Mirku. Myślę, że zapisy partii będą się sukcesywnie pojawiać.

   Usuń