piątek, 18 lutego 2011

"Mateusz Bartel oraz Jolanta Zawadzka samodzielnie prowadzą w Mistrzostwach Polski!"Za nami niezwykła, siódma runda Mistrzostw Polski w Szachach. W pojedynku "na szczycie"  aktualny Mistrz Polski, Mateusz Bartel, pewnie pokonał Bartosza Soćkę i tym samym wyszedł na prowadzenie na dwie rundy przed końcem mistrzostw. Bartosz Soćko długo bronił beznadziejnej końcówki, by wreszcie w 69 posunięciu uznać wyższość swojego rywala.


Mateusz Bartel jest o krok od obrony tytułu Mistrza Polski.


 Dobrą passę podtrzymują: Paweł Jaracz oraz Dariusz Świercz ( odpowiednio drugie i trzecie miejsce za prowadzącym Mateuszem Bartlem). Gra Dariusza Świercza imponuje mi dojrzałością i gdy przyglądam się jego poczynaniom na szachownicy odnoszę wrażenie, jakby grał jakiś doświadczony arcymistrz z wieloletnim stażem zawodniczym, a przecież Darek ma dopiero 17 lat i pomimo tylu osiągnięć, jest dopiero na początku kariery zawodowego szachisty. Podobne, niezwykle dojrzałe szachy gra fenomenalny Jan Krzysztof Duda, którego nie mamy jednak okazji oglądać w tych mistrzostwach.
W turnieju pań prowadzi samodzielnie Jolanta Zawadzka, która po porywającej partii, pokonała fatalnie grająca w tym turnieju  Joannę Majdan - Gajewską. Za Jolantą Zawadzką na drugim miejscu znajdują się dwie zawodniczki: Monika Soćko oraz Barbara Jaracz (pół punkta straty do liderki). Moim zdaniem największe szanse na mistrzostwo Polski ma jednak Monika Soćko, która w dwóch ostatnich rundach zagra z o wiele niżej notowanymi rywalkami. Jutro wchodzimy w decydującą fazę zawodów i oczekujemy na sensacyjne rozstrzygnięcia w obu turniejach!

1 komentarz: