czwartek, 8 marca 2012

"Mistrzostwa Europy Kobiet - dzień odpoczynku dla Pań przed decydującymi rundami."Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywane w tureckim Gaziantepie, wkroczyły niepostrzeżenie w decydującą fazę. Dziś organizatorzy przewidzieli tzw. "free day" dla uczestniczek turnieju. Sądzę, że mało która szachistka pozwoli sobie na długi odpoczynek. Waga zbliżających się partii jest zbyt duża, aby cały dzień oddawać się zwiedzaniu, turystycznie średnio atrakcyjnego Gaziantepu. Wogóle, wybór tego miasta jako miejsca rozgrywania Mistrzostw Europy, przywitałem z niemałym zaskoczeniem. Turcja posiada przecież tyle atrakcyjnych miejsc, wprost idealnych do zorganizowania mistrzostw: kurorty na północy kraju, nad Morzem Czarnym, leżące wzdłuż pasma Gór Pontyjskich, nie przereklamowane, spokojne. Okolice Izmiru (dawniejsza Smyrna) ale nie blisko aglomeracji, czy choćby Antalya, położona jakby w zatoce, z  lekkimi wiatrami od morza, które najlepiej potrafią podczas spaceru wywiać cały smutek z głowy, po przegranej partii. Co widzieli organizatorzy w dość przeciętnym mieście,  leżacym nad granicą syryjską, w głębokim interiorze kraju? Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie.

Jutro nasze wojowniczki czeka arcytrudna przeprawa. To będą decydujące partie, o "być albo nie być" w turnieju. Do końca mistrzostw, pozostało pięć rund i przegrana odebrałaby Polkom jakiekolwiek szanse na wysokie miejsca.
Karina Szczepkowska-Horowska, trafiła na turniejową "dwójkę", Nanę Dzagnidze 2559 elo. Wczorajszy remis z silną Mariyą Muzychuk, w partii, w której Karina od początku do końca dyktowała warunki mając trwałą, pozycyjną przewagę, jest dobrym sygnałem przed pojedynkiem ze znaną Gruzinką.


Turniejowa "2" - GM Nana Dzagnidze 2559 elo.


Przeciwniczką Joli Zawadzkiej, będzie nie kto inny, tylko wczorajsza przeciwniczka Kariny Szczepkowskiej-Horowskiej. To już kolejny przypadek "nieoczekiwanej zamiany... przeciwniczek" u Polek, w tym turnieju. Może to, co rozpoczęła wczoraj Karina, jutro dokończy Jola Zawadzka?
Będą to mecze o wszystko. Remisy nie mogą satysfakcjonować zawodniczek, które zajmują relatywnie odległe miejsca w tabeli i możemy być pewni naprawdę emocjonujących pojedynków!Tajemnicą jesteś,
z księgi czarów - zbiegłą,
mgłą zaklętą,
którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto - puchu marny,
a nie do zdobycia.
Kobieto - ile w tym słowie
piękna, miłości i życia.

Wszystkim Paniom, z okazji waszego święta, samych pogodnych dni, życzy...

                                                                                                                               Autor Bloga
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz