sobota, 10 maja 2014

"Polacy zdeklasowani przez Ukrainę na turnieju w Lublinie!"

Może niektórym nie spodobać się styl wpisa, ale nie mam ani ochoty, ani nastroju na trzymanie fasonu po kolejnej katastrofie w Lublinie. W sumie w klasyku przegraliśmy 12.5 - 3,5. Wyglądało to tak, jakby drużyna Barcelony zagrała sparing z zespołem Kolejarza Stróże. Ciekawe, jak się Ukraińcy będą tłumaczyć za rok, wymawiając się od gry z Polakami, gdy ponownie zostaną zaproszeni do nas na mecz. By chcieć znów zagrać, musi być przeciwnik...

 Poniżej filmik, który jest relacją z tego meczu. Ukraina to malutka Masza. Polska to Niedźwiedź wraz z Tygryskiem.6 komentarzy:

 1. Zjechała ich jak korwin lewaków

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, to największa klęska Polaków w ostatnich latach. Smutne. Jedynie Jasiu Duda próbował walczyć. Nasi włodarze powinni nie powoływać Wojtaszka, Gajewskiego i Świercza na olimpiadę, niezależnie od tego czy wywalczyli nominację olimpijską czy nie. Im się już nie chce grać w szachy. Już lepiej wysłać juniorów albo nikogo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielki szacun dla Darka Świercza za łączenie studiów dziennych z profesjonalnymi szachami!

   Usuń
 3. Darek w ostatnim roku stracił aż 50 oczek na rankingu. Straciłby więcej, gdyby ta impreza liczona była do Elo. Raczej więc słabo łączy szachy z nauką. W odpowiedzi innemu przedmówcy, to wydaje mi się, że tylko wstrząs może uratować nasze męskie szachy. Proponuję rozwiązać kadrę mężczyzn na rok i absolutnie nie wysyłać drużyny panów na tegoroczną olimpiadę! Piszę poważnie i nie jestem oszołomem z sąsiednich blogów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę tu - w tych komentarzach do posta - chyba pierwszym nieanonimowym. Piszę sobie a muzom, w tym komentuję, co chcę tu, ówdzie i na "sąsiednich blogach" i po klęsce z Ukrainą mam jedną refleksję: Panowie i Panie grajmy W ZGODZIE w te szachy a komu za to jeszcze płacą (trenerzy i gracze)... DO ROBOTY. I to bez czekania na Polaka - szachowego mesjasza. Wiele wody upłynie nim doczekamy się dobrego teamu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naszych arcymistrzow nie mam zamiaru krytykowac.
  Zawsze krytykuje Naszych Dzialaczy szachowych. poniewaz nie potrafia reklamowac szachow.
  Wladek z Polanca

  OdpowiedzUsuń