środa, 6 listopada 2013

"Drużynowe Mistrzostwa Europy w Warszawie i cztery Biało-Czerwone reprezentacje na starcie!"
Ten miesiąc, prawdziwego kibica szachowego nie może nie wyprowadzić z równowagi. Nie ma takiej opcji, by w spokoju kontemplować dwa najważniejsze wydarzenia szachowe 2013 roku. Przynajmniej ja nie mogę już usiedzieć! Generalnie od kilku dni nie mogę sobie po prostu znaleźć miejsca. Z jednej strony gdzieś tam w dalekich Indiach, szachowy Olimp i wielka bitwa dwóch wspaniałych arcymistrzów: jednego, który od całej dekady niepodzielnie panuje na szachowym piedestale i pretendenta z Norwegii, Wikinga, Magnusa Carlsena, który od kilku lat zadziwia szachowy świat i nie tylko. Z drugiej strony aż cztery polskie, Biało - Czerwone reprezentacje, wystartują za dwa dni w Warszawie, w najważniejszej szachowej imprezie rozgrywanej na ziemiach polskich od czasu II wojny światowej. Bardzo liczę na każdy z czterech wystawionych składów. Oczywiście inaczej będę spoglądał na dwie młode kadry, drużyny nadziei olimpijskich, a inaczej na dwie drużyny seniorskie. Na zmagania zespołu "młodych wilków", będę spoglądał przez pryzmat tego, że są to nasze nadzieje. Jestem przekonany, że będą się bili do samego końca, że zagrają na pełnię swoich możliwości, że siądą do meczów umotywowani i skoncentrowani, że będzie "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Tego oczekuję od naszych młodych talentów. Z każdego ich sukcesu, z każdej niespodzianki, którą sprawią, będę się bardzo cieszył. Drużyna seniorów ma z kolei coś do udowodnienia. Na IME w Legnicy Biało-Czerwoni zajęli bardzo odległe miejsca, na własnej ziemi i ten występ mnie, jako kibica, po prostu zabolał. Bo liczyłem na dużo więcej. Teraz przyszedł czas by zagrać wspaniałe zawody, by się odegrać, by dać wreszcie kibicom radość. Chciałbym, żeby ten turniej dobrze mi się kojarzył. Drużyna seniorska kobiet upatrywana jest jak zawsze, jako kandydująca do medalu. I tutaj mam duże oczekiwania względem pań i zarazem dobre przeczucia. Czuję, że to może być turniej Polek. W zbliżających się Drużynowych Mistrzostwach Europy w Warszawie, życzę wszystkim naszym kadrowiczom doskonałej formy i wspaniałych pojedynków. Polacy Do boju!!


(Mam prośbę: jeden z czytelników zwrócił mi uwagę, że pogrubiona czcionka, którą używam, "razi go w oczy". W związku z tym piszę po raz pierwszy czcionką zwykłą, nie pogrubioną. Prosiłbym o mały wysiłek, ale każdego, kto czyta "Psychologię i Szachy", by napisał w komentarzu jak mu się lepiej czyta, w formie: 1. "Stara czcionka jest lepsza" lub 2. "Pisz nową".  Ta prośba dotyczy was i waszego komfortu czytania, także wysilcie się i napiszcie którąś z tych dwóch opcji jako komentarz pod tym postem. Która z opcji przeważy tak będę dalej pisał. Dzięki!)


13 komentarzy:

 1. Stara czcionka chyba lepsza ;) Aczkolwiek nowa nie razi jakoś bardzo ;) Hmm.. Może remis ze wskazaniem na pierwotną? :) Generalnie i tak treść jest najważniejsza :)

  Pozdrawiam - Alex ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mniej wyrazów w linijce i wtedy czcionka obojętna :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Krzychu ,,jaka czcionka?!,, nie zajmujmy się nie istotnymi sprawami a konkretami ;) Pisz do nas! pozdrawiam
  siaha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja i tak od pół roku jestem "profesor Brylczyk" z anty-refleksami nawet, więc mi jest wsjo rawno jak czcionka. Jak ci nie przeszkadza jak jest to spoko! Kibicujemy Polakom od jutra!!:)

   Usuń
 4. Nie zwracałem wcześniej na to uwagi, ale przyznam, że dla lepszego komfortu "zaznaczałem" po kilka linijek myszką podczas czytania przy pogrubionym tekscie. Teraz tego nie zrobiłem, nawet nie pomyślałem o tym, a odpowiedź znalazła się na końcu. Niby drobiazg, ale mi poprawił komfort czytania. Dla mnie opcja 2.
  Pozdrawiam,
  Grzegorz Kubeczko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Grzegorzu, będę częściej spacje dawał między zdaniami, powinno być jeszcze lepiej :).

   Usuń
 5. Może normalna czcionka jest troszkę lepsza. Ja natomiast mam uwagę do przeładowania tej strony różnymi gadżetami (nawet biorytmy są - hahaha), co sprawia, że ładuje sią bardzo, bardzo wolno.
  Druga sprawa jest powiązana, że po "wybraniu komentarze" - strona ładuje się od nowa - znowu bardzo, bardzo wolno ze wszystkimi gadżetami. Mam nadzieję, że w tym szablonie strony można w ustawieniach coś ulepszyć.

  Tom K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tom dziś ustawię ładowanie postów w liczbie 5 a nie więcej, mnie się wydaje, że to bardziej nie o gadżety chodzi a o ilość postów. Napisz wieczorem czy ci się szybciej ładuje przy pięciu widocznych postach na stronie. Jak nie zadziała to usunę te biorytymy i inne nie ważne pierdoły.

   Usuń
 6. No to mamy 3 polskie reprezentacje męskie i 3 polskie reprezentacje kobiece na DME 2013.
  Panie trafiły w I rundzie na:
  Poland - Italy
  Poland II - Spain
  Norway - Poland III
  a Panowie:
  ENGLAND - POLAND 3
  POLAND 2 - UKRAINE
  SWITZERLAND - POLAND 1
  W tej sytuacji oprócz rywalizacji z zespołami z innych krajów,
  mamy także rywalizację wśród polskich teamów między sobą.
  Byłby numer, gdyby któraś z naszych drużyn II-ga lub III-cia przebiła
  pierwszą reprezentację :-).

  OdpowiedzUsuń
 7. II Reprezentacja całkiem możliwe ;) Ciekawe czy transmisja da rade hehe?
  siaha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da rade!! To najlepsza domena do transmisji używana do Bundesligi! Powinno zadziałać i wgląda to naprawę fajnie!:)

   Usuń